Niezliczona ilość kobiet na świecie jest niezadowolona ze stanu swojego biustu. Padają stwierdzenia że jest za mały, obwisły, w ogóle nie taki jaki powinien być. To, jaki powinien być zostawiam do decyzji samych Pań.

Wygląd piersi i ich wielkość zależy od ogromnej ilości czynników, na które zwykle kobiety nie mają wpływu. Niezadowalający stan piersi zagania kobiety w błędne koło kompleksów i blokuje je przed pokochaniem swojego wyglądu takim, jakim jest.

BoomBreast – cena i skład

Producent BoomBreast twierdzi, że ma odpowiedź na nieukontentowane głosy Pań. Za opakowanie tego preparatu liczy sobie około 150 złotych.

Co zatem siedzi w kapsułkach?

Producent deklaruje obecność pięciu różnych ekstraktów roślinnych, kilku witamin i mikroelementów. Po rozłożeniu tej deklaracji na części pierwsze widzimy, na co postawił autor formuły.

Analiza składu tabletek BoomBreast

Po pierwsze, na fitoestrogeny. Fitoestrogeny to naturalne związki roślinne, które mają strukturę podobną do hormonu żeńskiego, estrogenu. Są one obecne w wielu produktach roślinnych i mogą wpływać na poziom hormonów w organizmie, także tych, które mają swój udział w kształtowaniu rozmiaru biustu.

BoomBreast zawiera kilka źródeł tych substancji, takich jak ekstrakt z ziela czerwonej koniczyny, wyciąg z nasion kozieradki pospolitej, z nasion kopru włoskiego i szyszek chmielu zwyczajnego.

Kozieradka zasługuje na osobny artykuł, ponieważ dzięki zawartości różnych związków, może mieć zastosowanie w poprawieniu wyglądu piersi – ujędrnienia ich, poprawienia napięcia i elastyczności skóry.

Pochrzyn dziki i diosgenina

Kolejnym ekstraktem jest ten z pochrzynu dzikiego. Nie zawiera on bezpośrednio fitoestrogenów. Zawiera jednak związek zwany diosgeniną, który ma strukturę podobną do progesteronu, żeńskiego hormonu płciowego.

Może mieć korzystny wpływ na zdrowie człowieka, takie jak działanie przeciwzapalne, przeciwnowotworowe, przeciwutleniające czy obniżające poziom cholesterolu. Diosgenina może również wpłynąć na hormony w organizmie, przypominając estrogen. Jednakże potrzeba więcej badań, aby dokładniej poznać jej wpływ na zdrowie człowieka.

Kora wierzby białej

Ekstrakt z kory wierzby białej może mieć korzystny wpływ na skórę ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające.

Może pomóc w zwalczaniu trądziku, działać jako naturalny peeling, działać przeciwstarzeniowo poprzez stymulowanie produkcji kolagenu i chronić skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Może również działać kojąco na podrażnienia skóry i poprawić jej koloryt. To bardzo ważne – skóra której nie brakuje kolagenu jest jędrna, sprężysta i pięknie się prezentuje.

Witamina C

Witamina C zawarta w BoomBreast działa jako antyoksydant, pomaga w produkcji kolagenu, zmniejsza przebarwienia skóry oraz może zapewnić ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Witamina E

Witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, który pomaga chronić skórę przed szkodliwymi wolnymi rodnikami. Ma właściwości nawilżające, przeciwzapalne oraz przyspiesza gojenie się ran i regenerację komórek skóry. Może również zapewnić nieco ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Witamina A

Witamina A, znana również jako retinol, ma kilka korzystnych efektów dla skóry. Jest silnym składnikiem przeciwstarzeniowym, pomaga w leczeniu trądziku, redukuje przebarwienia i poprawia teksturę skóry.

Witamina B6

Witamina B6 pomaga utrzymać naturalny poziom nawilżenia skóry, działa przeciwzapalnie i łagodzi podrażnienia, a także jest niezbędna dla produkcji nowych komórek skóry, co wpływa na szybsze gojenie się ran i regenerację.

Mangan i żelazo

BoomBreast zawiera też mangan i żelazo. Mangan jest pierwiastkiem mającym udział w wielu procesach w organizmie, jednak powiększanie piersi nie jest jednym z nich. Bierze udział w metabolizmie, prawidłowym działaniu układu nerwowego i nie tylko, jednak nie ma nic wspólnego z piersiami czy skórą samą w sobie. To prawda, że stymuluje rozrost tkanek, jednak nie można stwierdzić, że będzie stymulował rozrost tkanek piersi.

Żelazo zaś największy udział ma w układzie krwionośnym – przy niedoborze żelaza pojawia się anemia, co osłabia cały organizm, łącznie ze skórą – staje się ona bledsza i bardziej podatna na podrażnienia czy szkodliwe czynniki.

Podsumowanie

Podsumowując cały ten wywód, BoomBreast zawiera składniki które potencjalnie mogą wpłynąć na zwiększenie się rozmiaru biustu na drodze hormonalnej.

Są one wspomagane przez substancje mające zwiększyć jędrność i kształtność piersi oraz odżywić skórę. Ewentualne skutki kuracji mogą się różnić osobniczo i to czasem dość mocno, dlatego nie należy myśleć, że są to jakieś magiczne kapsułki na porost piersi.

Każdy organizm będzie reagował inaczej, a oczekiwanie znacznego powiększenia piersi bez operacji jest po prostu…nierozsądne.

Źródła

Ghaffari, P., Hosseininik, M., Afrasiabifar, A., Sadeghi, H., Hosseininik, A., Tabatabaei, S. M., & Hosseini, N. (2020). The effect of Fennel seed powder on estradiol levels, menopausal symptoms, and sexual desire in postmenopausal women. Menopause, 27(11), 1281-1286.

Beck, V., Rohr, U., & Jungbauer, A. (2005). Phytoestrogens derived from red clover: an alternative to estrogen replacement therapy?. The Journal of steroid biochemistry and molecular biology, 94(5), 499-518.

Kooti, W., Moradi, M., Ali-Akbari, S., Sharafi-Ahvazi, N., Asadi-Samani, M., & Ashtary-Larky, D. (2015). Therapeutic and pharmacological potential of Foeniculum vulgare Mill: a review. Journal of HerbMed Pharmacology, 4(1), 1-9.

Gopaul, R., Knaggs, H., & Lephart, E. D. (2010). The Use of Botanical Extracts as Topical Skin- Lightening Agents for the Improvement of Skin Pigmentation Disorders. Journal of Drugs in Dermatology, 9(10), 1189–1194.