Najprościej mówiąc, ketoza to to stan metaboliczny, w którym organizm spala tłuszcz zamiast cukru (glukozy) jako główne źródło energii. W wyniku tego procesu, zwany ketogenezą, wytwarzane są ciała ketonowe, które mogą być wykorzystane przez organizm jako alternatywne źródło paliwa dla mózgu i innych organów.

Ketoza może występować naturalnie podczas głodówki lub u osób stosujących dietę ketogeniczną, która charakteryzuje się niskim spożyciem węglowodanów i wysokim spożyciem tłuszczów.

W niektórych przypadkach, ketoza może jednak występować jako efekt uboczny chorób metabolicznych, takich jak cukrzyca czy choroby wątroby.

Keto Core

Keto Core jest reklamowane jako suplement diety w kroplach wprowadzający organizm w stan ketozy bez konieczności przestrzegania rygorystycznej diety. Czy tak naprawdę jest? Producent opisuje preparat tak:

KETO CORE to 7 naturalnych ekstraktów roślinnych z: liści ostrokrzewu paragwajskiego (Ilex paraguariensis), kłącza imbiru (Zingiber officinale Roscoe), liści mięty pieprzowej (Mentha piperita), korzenia lubczyku ogrodowego (Levisticum officinale Koch), ziela i korzenia mniszka lekarskiego (Taraxacum officinale Weber), ziela fiołka trójbarwnego (Viola tricolor) oraz z liści szałwii lekarskiej (Salvia officinalis).

Źródło: oficjalna strona produktu

Czym jest dieta ketogeniczna?

I tutaj się zatrzymamy. Dieta ketogeniczna to jedna z najbardziej restrykcyjnych diet, maksymalnie obniżająca poziom węglowodanów. Dozwolone są takie pokarmy jak mięso, jajka czy masło, ale właściwie to one mają stanowić podstawę diety.

Można z całą stanowczością stwierdzić, że jest to dieta nieodpowiednia dla dużej liczby osób. Nie ma jednak żadnej możliwości wprowadzenia organizmu w stan ketozy, jeżeli nie zwiększymy podaży tłuszczu i nie ograniczymy podaży węglowodanów.

Skład Keto Core

Skład Keto Core jest o tyle ciekawy, że sam w sobie nie wywoła ketozy. Ostrokrzew paragwajski – badania kliniczne, 2015 rok, wiemy że wpływa na utratę wagi.

Kłącze imbiru – zwiększa termogenezę, co prowadzi do spalania większej ilości kalorii oraz zmniejsza poziom lipidów.

Mięta pieprzowa ze względu na zawarty w niej mentol będzie działać łagodząco na układ pokarmowy.

Korzeń lubczyku nie działa odchudzająco – wspomaga za to nerki, a one są szczególne ważne przy ketozie.

Dandelion obniża poziom trójglicerydów, cholesterolu i działa pozytywnie na układ pokarmowy.

Ziele fiołka trójbarwnego reguluje przemianę materii, a szałwia lekarska poprawia profil lipidowy czy próby wątrobowe.

Keto Core Opinie

Czy zatem jest sens stosowania tego środka? Odważę się napisać że tak. Może i nie wywoła ketozy per se, ale potencjalnie jest bardzo wartościowym preparatem znacznie wspomagającym osiągnięcie tego stanu metabolicznego i dalsze jego utrzymywanie.

Keto Core może bardzo ułatwić ograniczenie chęci sięgnięcia po słodkie ze względu na składniki, które całościowo wpływają na metabolizm.

Keto Core Cena

Najlepiej produkt ten zamówić bezpośrednio u producenta. Da to gwarancję, że dostaniemy dokładnie to – a nie jakiś zamiennik. Cena wynosi około 160 złotych, co jest rozsądne, biorąc pod uwagę ilość cennych ekstraktów roślinnych w składzie preparatu.

Forma Keto Core

Kolejnym plusem preparatu jest nieobciążająca żołądka forma kropli. To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku diety ketogenicznej, która może być ciężkostrawna.

Działanie Keto Core

Keto Core zadba o delikatny układ pokarmowy, jednocześnie pobudzając spalanie kalorii. Nie trzeba zatem podchodzić do diety ketogenicznej tak restrykcyjnie, bo składniki zmniejszą ochotę na węglowodany i wyrównają ewentualne grzeszki.

Wspomogą też przestawienie organizmu na pobieranie energii z tłuszczu, co w efekcie pomoże uzyskać efekt ketozy. Krople same w sobie nie wywołają cudu, ale warto mieć ich wsparcie podczas opracowywania własnej wersji diety ketogenicznej.

Dzięki nim nie będzie ona musiała być tak restrykcyjna, a to bardzo ważny punkt – ostra dieta ketogeniczna może wywołać więcej szkody niż pożytku, zwłaszcza jeśli jest prowadzona nieumiejętnie. Wskazane są przy niej cykliczne badania laboratoryjne krwi i moczu.

Z Keto Core możemy znacznie ograniczyć szansę wystąpienia tych samych objawów co przy typowo ketogenicznej diecie, takich jak dolegliwości ze strony układu pokarmowego i to bez konieczności oglądania się za każdym węglowodanem.