Picie wody to jeden z kluczowych elementów skutecznego odchudzania. Prawidłowe nawodnienie ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, zwłaszcza w okresie redukcji, kiedy zmniejsza się liczba spożywanych dziennie kalorii i często wprowadza bardziej intensywną aktywność fizyczną. Picie wody jest więc bardzo ważne, a regularne nawadnianie musi stać się częścią codziennego dnia każdego człowieka. Zobaczmy, jaką wodę pić, aby chudnąć szybko i bezpiecznie.

Dlaczego regularne picie wody podczas odchudzania jest ważne?

Picie czystej wody w trakcie odchudzania jest bardzo ważne, ponieważ woda mineralna pozwala na odpowiednie nawodnienie organizmu, a co za tym idzie, umożliwia mu poprawne funkcjonowanie. Utrzymanie odpowiedniego poziomu wody w organizmie ma kluczowe znaczenie dla wielu procesów fizjologicznych, takich jak trawienie, transport substancji odżywczych, termoregulacja czy usuwanie toksyn.

Picie wody przed posiłkiem zmniejsza łaknienie, a więc jest dobrym wyborem, jeżeli zależy nam na tym, aby jeść mniejsze porcje. Regularne uzupełnianie wody podczas odchudzania jest ważne, ponieważ woda zmniejsza apetyt, przez co sprawdza się jako wsparcie procesu odchudzania. Dodatkowo czysta woda oczyszcza organizm, pomagając pozbyć się zalegających w tkankach toksyn. Dodatkowo woda dotlenia organizm, reguluje temperaturę ciała, sprzyja lepszej wydolności fizycznej podczas treningu, wpływa na metabolizm, poprawia trawienie i wspomaga pracę mózgu. Woda sprawia, że wzrasta poziom koncentracji, a przy tym może mieć wpływ na utrzymanie dobrej jakości snu i ogólne samopoczucie.

Badania wskazują, że niedobory wody mogą mieć niekorzystne konsekwencje dla zdrowia. Przede wszystkim skutkiem zbyt małego nawodnienia jest zmniejszenie wydolności fizycznej i zaburzenia termoregulacji ciała. Picie niewystarczających ilości wody może prowadzić do zaburzeń pamięci i wahań nastroju.

Jaka woda najlepsza na odchudzanie?

Najlepszą wodą na odchudzanie jest woda mineralna. Taki typ wody zawiera cenne minerały, takie jak magnez, potas czy wapń. Niektórzy eksperci uważają, że lepiej unikać spożywania wody gazowanej, ponieważ szybciej zaspokaja pragnienie, a to oznacza, że ogólna ilość spożywanych dziennie płynów maleje. Co więcej, zawarty w takiej wodzie dwutlenek węgla może powodować wzdęcia i gazy. Inni jednak twierdzą, że warto napić się wody mineralnej gazowanej przed posiłkiem, gdyż sprzyja szybszemu uzyskaniu uczucia sytości.

Przygotowując jadłospis redukcyjny, warto wziąć pod uwagę również wody lecznicze. Charakteryzują się one zazwyczaj wyższą zawartością jednego lub kilku minerałów, np. woda magnezowa, woda z wyższą zawartością jodu, woda lecznicza wspomagająca trawienie i pracę jelit, itp.

Niektórzy preferują picie wody czystej, filtrowanej. Na rynku znajdziemy szeroki wybór dzbanków filtrujących, które pomagają oczyścić wodę z zanieczyszczeń i nadmiaru związków mineralnych. Do takiego dzbanka wystarczy dokupić filtr kuchenny, który przez ok. 30 dni będzie spełniał swoje zadanie. Niektóre filtry są wzbogacone dodatkowo w minerały, takie jak magnez i mangan. Woda filtrowana to dobry sposób na nawodnienie i oczyszczenie organizmu, jednak trzeba pamiętać, że będzie ona w większości pozbawiona cennych składników odżywczych, jakie znajdziemy w wodzie mineralnej.

Ile wody pić podczas odchudzania?

Na każdy kilogram masy ciała powinno się wypijać ok. 30 ml wody. Oznacza to, że osoba o wadze 65 kg powinna wypijać każdego dnia ok. 2,16 litra wody.

Jak pić wodę, żeby schudnąć?

Chcąc wspomóc odchudzanie i osiągnąć długotrwałe efekty, zaleca się wypicie, np. szklankę wody na ok. 20 minut przed posiłkiem. Poza tym najlepiej pić wodę małymi łykami, ponieważ wypicie dużej ilości wody za jednym razem, szczególnie po kilku godzinach bez picia, może zaburzyć gospodarkę elektrolitową organizmu.

Woda to napój bez kalorii, jednak niektóre osoby wybierają wody smakowe, mające zastąpić im słodzone napoje. Trzeba pamiętać, że tego typu produkty zawierają spore ilości cukru, a więc lepszą opcją będzie dodanie do zimnej wody plastra cytryny lub limonki i posłodzenie miodem. Do drinka można dostać kostki lodu, które schłodzą napój w upalne dni.

Wsparcie odchudzania – najlepsze tabletki na odchudzanie ranking

Picie odpowiedniej ilości wody jest bardzo ważne, aby przemiana materii utrzymała się na prawidłowym poziomie. Woda ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, szczególnie w trakcie odchudzania. Dba o prawidłowy metabolizm i sprzyja oczyszczaniu organizmu. Trzeba jednak pamiętać, że samo picie wody nie pomoże schudnąć. Należy zadbać o odpowiednią dietę i aktywność fizyczną, a dodatkowo odchudzanie można wspomóc tabletkami na odchudzanie z rankingu suplementów, które zadbają o to, aby procesy redukcji tkanki tłuszczowej w organizmie przebiegały szybciej.