Osoby, które interesuje szybkie odchudzanie, często stawiają na restrykcyjne diety, ubogie w składniki odżywcze. Stosowanie takiego sposobu żywienia przez długi czas może być szkodliwe dla organizmu, dlatego wybierając odpowiedni sposób na odchudzanie, trzeba dokładnie poznać zasady takiej diety i dowiedzieć się, jak ją stosować, aby była nie tylko skuteczna, ale też zdrowa. W rankingu diet na odchudzanie znajdziemy szereg metod żywienia, takich jak dieta Dukana, dieta Atkinsa czy dieta kopenhaska. Każdy z tych modeli charakteryzuje się indywidualnymi regułami. Jaka dieta zapewnia najszybsze odchudzanie na świecie?

Dieta Dukana

Dieta Dukana to plan żywieniowy stworzony przez francuskiego lekarza Pierre’a Dukana. Jest to dieta wysokobiałkowa, niskowęglowodanowa, która skupia się na spożywaniu produktów bogatych w białko. Plan ten jest podzielony na cztery fazy, z których każda ma swoje własne zasady. Dieta Dukana to jedna z najmodniejszych diet odchudzających, która sprzyja walce ze zbędnymi kilogramami. Jest to jednak także dieta niedoborowa, dlatego nie powinna trwać dłużej, niż 10 dni. Przy tej diecie nie ma konieczności liczenia kalorii i można jeść bez ograniczeń, pod warunkiem że są to produkty białkowe. Na tej diecie szybkie odchudzanie polega na tym, że organizm, który otrzymuje minimalną ilość węglowodanów i tłuszczów, czerpie je ze zgromadzonych zapasów. Niektórzy twierdzą, że dieta dukana pozwala pozbyć się nawet do 10 kg w 10 dni.

Dieta Atkinsa

Dieta Atkinsa to popularny plan żywieniowy opracowany przez lekarza Roberta Atkinsa. Jest to dieta niskowęglowodanowa, która skupia się na ograniczeniu spożycia węglowodanów, a jednocześnie promuje spożycie większych ilości białka i tłuszczu. Zmniejszenie ilości węglowodanów w diecie i zwiększenie spożycia białek prowadzi do tego, że pozbawiony zastrzyku cukrów organizm, zaczyna czerpać energię z nagromadzonych w tkankach tłuszczów. Ta dieta odchudzająca sprzyja też zmniejszeniu apetytu, co jest związane ze zwiększonym spożyciem białka i tłuszczu, gdyż te składniki zwiększają uczucie sytości. Zwolennicy tego sposobu żywienia uważają, że na diecie można schudnąć do 13 kg w ciągu miesiąca.

Dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska pozwala schudnąć w krótkim czasie, jednak należy pamiętać, że jest to sposób żywienia ubogoenergetyczny, co oznacza, że nie należy stosować jej na stałe. Pierwsze efekty diety pojawiają się bardzo szybko, jej zwolennicy uważają, że pozwala schudnąć nawet do 20 kg w 13 dni, bez względu na to, czy uprawia się jakieś ćwiczenia fizyczne, czy nie. Dieta zakłada spożywanie każdego dnia nie więcej, niż 500-800 kcal, co jest wartością nawet do 4 razy mniejszą, niż dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Zbyt długie stosowanie diety kopenhaskiej może pogorszyć stan zdrowia, dlatego nie jest uznawana za dobry sposób odżywiania.

Jak szybko schudnąć bez efektu jo jo?

Szybkie odchudzanie bez efektu jo jo musi zawierać zdrowe posiłki spożywane regularnie, najlepiej o stałych porach. Nawyk liczenia kalorii ułatwi tworzenie zbilansowanej diety, w której powinny znaleźć się produkty pełnowartościowe, takie jak zielone warzywa, świeże owoce, wysokowartościowe produkty białkowe czy zdrowe tłuszcze. Należy pamiętać, że szybkie odchudzanie, które można osiągnąć przy prowadzeniu wyżej wymienionych diet, zazwyczaj ma skutek uboczny, jakim jest efekt jojo. Pomimo że opisane sposoby żywienia często można spotkać w rankingu diet odchudzających, polecanych jako sposoby na najszybsze spalanie tłuszczu, to jednak dietetycy nie zalecają ich stosowania w praktyce.

Warto pamiętać, że w skutecznym odchudzaniu duże znaczenie ma także systematyczna aktywność fizyczna.

Ranking tabletki na odchudzanie – szybkie odchudzanie z suplementacją

Restrykcyjne diety pozwalające na szybkie schudnięcie nie są dobre dla zdrowia organizmu. Dietetycy zalecają stosować zbilansowane diety redukcyjne, opierające się na rozsądnym deficycie kalorycznym, który nie pomoże zrzucić wielu kilogramów w kilka dni, ale zapewni bezpieczne odchudzanie bez efektu jojo. Trudno jest wybrać najlepszą dietę, jednak w każdym przypadku warto wspierać się naturalnymi suplementami na bazie sprawdzonych produktów (przygotowaliśmy też ranking tabletek na odchudzanie), które skutecznie wspierają cały proces odchudzania.