Rynek „środków na odchudzanie” jest prawdopodobnie jednym z najbardziej nasyconych obszarów szeroko pojętego przemysłu suplementów.

Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych formuł i coraz dłuższych składów, chcąc stworzyć preparat który będzie miał „wszystko”, a opinie o nim będą pełne zachwytu.

Z tego względu produkty z krótkim, czytelnym składem takie jak Slim Dream Shake sprawiają wrażenie niedopracowanych i niewartych swojej ceny, na półkach bowiem można znaleźć produkty z kilkukrotnie dłuższym składem niż Slim Dream, których cena będzie do niego podobna – około 170 złotych.

Więcej znaczy lepiej, prawda?

Nie. Zwłaszcza w przypadku suplementów diety trzeba zwracać uwagę na to co się kupuje, dokładnie analizować skład i dobrze się zastanowić się przed zakupem.

Nie sztuką jest wydać dwieście złotych na tabletki których nawet nie wiemy jak używać, a potem z irytacją stwierdzać, że wydało się pieniądze w błoto.

Skład Slim Dream Shake

Slim Dream Shake to w zasadzie bardzo prosty koncept – trzy rodzaje błonnika pochodzące z owoców – jabłka, aronii oraz czarnej porzeczki plus ekstrakt z gorzkiej pomarańczy. Wygląda niepozornie, dopóki nie przyjrzymy się bliżej.

W listopadzie 2018 roku w czasopiśmie naukowym Nutrients opublikowano świetną pracę Drehera Whole Fruits and Fruit Fiber Emerging Health Effects. Fakty są takie, że mniej niż 10% populacji krajów zachodnich dostarcza swojemu organizmowi odpowiednią ilość błonnika, składnika absolutnie koniecznego do poprawnej pracy układu pokarmowego.

Działanie Slim Dream Shake

Producent Slim Dream przemyślanie postawił na błonnik pochodzący z owoców – znacząco zmniejsza on ryzyko cukrzycy, chorób układu krążenia i niektórych nowotworów.

Pęczniejąc pod wpływem wody, hamuje on uczucie głodu i zapewnia długotrwałe uczucie sytości, przez co nie tylko znacznie ułatwia proces zmniejszenia masy ciała, ale także odgrywa znaczącą rolę w utrzymaniu prawidłowej wagi.

Błonnik jest też wykorzystywany przez naszą mikroflorę jelitową, przyczyniając się do prawidłowej syntezy wielu potrzebnych dla naszego organizmu związków.

Połączenie błonnika z ekstraktem z gorzkiej pomarańczy jest ciekawym pomysłem – ekstrakt ten zawiera synefrynę – silny stymulant, który znacznie zwiększa ilość produkowanej przez organizm energii, a co za tym idzie – ułatwia utrzymanie ujemnego bilansu kalorycznego.

Raporty z nieopublikowanych badań klinicznych dostępne online bardzo obiecująco przedstawiają rezultaty stosowania suplementów zawierających tę substancję, jednak warto traktować to jako ciekawostkę.

Jak stosować Slim Dream Shake?

Producent słusznie zaleca, by nie przekraczać spożywania jednej porcji dziennie. Zbyt duża dawka synefryny jest w stanie wywołać przykre efekty uboczne, zwłaszcza podnosić ciśnienie krwi i powodować bóle brzucha.

To szczególne ważne w przypadku amatorów kawy i napojów energetycznych – kofeina też jest stymulantem, która może wpływać na zwiększenie ciśnienia.

Slim Dream Shake – opinia, recenzja i ocena

Prosty skład Slim Dream Shake to jego mocna strona, nie słaba. Producent postawił na naturalne składniki, a mechanizm działania preparatu jest łatwy do przewidzenia.

Dzięki temu osoby uczulone na popularne składniki suplementów wspomagających odchudzanie nie muszą się martwić. Jest to produkt wegański, więc osoby praktykujące ten sposób odżywiania także z niego skorzystają.

Ten preparat to rozsądny dodatek do zmiany sposoby odżywiania na bardziej zdrowy, który w połączeniu z ujemnym bilansem kalorycznym może znacznie ułatwić zgubienie kilogramów.

Nie zadziała on jednak sam z siebie i bierne czekanie na efekty będzie skutkować jedynie zawodem i straconymi pieniędzmi.

Literatura

Dreher ML. Whole Fruits and Fruit Fiber Emerging Health Effects. Nutrients. 2018 Nov 28;10(12):1833. doi: 10.3390/nu10121833. PMID: 30487459; PMCID: PMC6315720.